Vážení Olomoučané,
v říjnu se budete rozhodovat, komu dát hlas v komunálních volbách. Dovolte nám v krátkosti představit 5 hlavních důvodů, proč věříme, že je dobré hlasovat právě pro nás, Zelené:

1/ Čas vystřídat

Olomoucká politika je dlouhodobě zabetonovaná, vévodí jí už 20 let ty stejné tváře a strany a nedochází ke generační obměně a střídání u moci. To jsou přitom zcela zásadní mechanismy demokracie, které zajišťují její správné fungování. Tradiční strany jsou ideologicky vyčpělé, letargické, nepřinášejí žádná nová témata a svou aktivitu už dávno redukovaly na čistě mocenskou politiku. Zelení naopak dlouhodobě vnáší do veřejného prostoru nová, často nepohodlná témata a jen těžko je lze nařknout z nějakého prospěchářství nebo účelového jednání. Věříme tomu, co nabízíme. Jsme autentičtí a jsme čistí.

2/ Palčivá témata dneška

Doba se rychle mění a spolu s ní se mění i aktuální problémy, kterým čelíme. Máme na mysli především čím dál větší vedra a sucho. Tradiční politická garnitura bohužel prokázala, že není schopna reflexe a myšlenkového posunu. Matadoři olomoucké politiky nadále žijí hluboko v 90. letech nebo v prvním desetiletí nového století a dál urputně nabízejí jen to, co bylo aktuální tehdy: chtějí stavět další obchodní střediska a další parkovací místa. Ty přitom problém vedra jen zvětšují. Je třeba se konečně porozhlédnout jinde a zvolit si takové zástupce, kteří budou palčivé problémy dneška řešit. A kdo je k boji se suchem a vedrem povolanější a kompetentnější než Zelení, kteří na příchod těchto změn upozorňovali jako jediná politická strana dlouho dopředu a byli kvůli tomuto postoji vysmíváni?

3/ Moderní město

Zelení znají světové trendy. Máme chytrá řešení, která občanům zpříjemní život ve městě. Máme skutečnou vůli a zkušenosti tyto změny prosazovat. Jsme strana pro 21. století. Chceme modernizovat MHD, chceme změnit celkovou koncepci dopravy tak, aby neobtěžovala obyvatele města, ale zároveň bylo snadné a rychlé se po městě pohybovat. Chceme zlepšit kvalitu veřejného prostoru v Olomouci a investovat do parků a zeleně, což jsou oblasti, které jsou v Olomouci žalostně zanedbané. Přitom zásadním způsobem přispívají k tomu, zda se ve městě cítíme dobře nebo ne. Většina ostatních stran tato témata přehlíží.

4/ Stop korupci a plýtvání

Jsme protikorupční strana, která bojuje proti klientelismu a prosazuje zodpovědné nakládání s rozpočtem města. V minulosti se v Olomouci přihodilo mnoho průšvihů, které velmi zatížily veřejný rozpočet a naopak z nich profitovaly soukromé subjekty. Jde například o kauzu akvaparku, o budovu Namiro, čerstvý odkup Androva stadionu nebo skandální stav olomouckých vodovodů, na jejichž opravu nejsou peníze, protože ty končí v soukromých kapsách. Malá skupina vlivných podnikatelů má nadstandardní vztahy s mnoha vedoucími představiteli města a na správě financí a investicích Olomouce se to bohužel často negativně projeví. Tento stav musí skončit. Zelení prosazují transparentní a efektivní správu města, která bude ve prospěch všech občanů.

5/ Zdravé a příjemné místo pro život

Zelení jsou jediná strana, která bere vážně téma zdraví občanů a odmítá jej podřídit ekonomickým zájmům. Zdravé životní prostředí je základ kvalitního života. Jsme také strana, která chce dělat politiku ve prospěch rodin s dětmi, a máme připraveno mnoho řešení, která rodinám zpříjemní a usnadní život ve městě. V neposlední řadě jsme jediná strana, která mluví o kráse, o příjemných pocitech, o dobrém životě. Většinu stran zajímají jen ekonomické ukazatele, ale my chceme především žít na krásném místě, v příjemném a přívětivém prostředí, kde se nám zkrátka „líbí.“ Lidé nejsou zvyklí tyto věci od politiků slýchat, ale zamysleme se, není v této naivitě vlastně velký kus pravdy? Není to právě to, co nás činí šťastnými a spokojenými?

Chceme krásné, čisté, zdravé, prosperující, moderní a fungující město pro všechny Olomoučany, především pro naše děti! Volte na podzim Zelené.